Ara

Başarı Ödülü

Ufuk2020’ye sunulup Avrupa Komisyonu, Ortak Teknoloji Girişimleri, ERC, EURAMET veya Eurostars tarafından bağımsız hakemlerce değerlendirildikten sonra desteklenen proje önerilerine verilecek olan ödüldür.

Başarı ödülünün, %80’i proje yürütücüsü ve varsa proje ekibine, %20 lik kısmı ise genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri hariç olmak üzere proje yürütücüsünün kuruluşuna ödenir. MSCA IF ve ERC Projeleri için ödül yalnızca proje yürütücüsüne ve kuruluşuna ödenir. Başarı ödülünün %20’lik kısmının proje yürütücüsünün kuruluşuna ödenmediği durumlarda, ödülün tamamı proje yürütücüsüne ve varsa proje ekibine ödenir.

Başarı ödülleri, 30.06. 2016 tarihinde özel sermayeli kuruluşların başvurusuna açılmıştır. 2 Aralık 2016 tarihinden itibaren, vakıf üniversitelerinden sunulan ve başarılı olan projeler için de başarı ödülü başvurusu alınacaktır.

Yasal düzenleme çalışmalarının devam etmesi nedeniyle Kamu kurumları ve devlet üniversiteleri (vakıf üniversiteleri hariç) için başvuru tarihleri daha sonra açıklanacaktır.

Başvurular sürekli olarak açıktır.

Ödül duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ DUYURU

TÜBİTAK UİDB İletişim adresi değişmiştir. Belgelerin aşağıdaki adrese gönderilmesi gerekmektedir.

TÜBİTAK Avrupa Birliği Çerçeve Programları Müdürlüğü

Tunus Caddesi No:80 Kavaklıdere Çankaya Ankara